O nás

 
 

Základní škola Suchohrdly, příspěvková organizace se nachází v malebné jihomoravské obci Suchohrdly u Znojma. Najdete ji na okraji obce ve Školní ulici v Suchohrdlech. 

  • Budova školy v Suchohrdlech stojí v blízkosti lesíka nedaleko Dobšického potoka. Tato oblast je pro nás příležitostí k častým vycházkám a pozorování přírody. Ve škole v Suchohrdlech bude od začátku školního roku 2017/2018 probíhat výuka všech tříd 1. až 5. ročníku. K dispozici budou dvě oddělení školní družiny. Vnitřní prostory školy prošly v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Každá z kmenových tříd je vybavena školním nábytkem, novými školními a interaktivními tabulemi. Celá škola je připojena k internetu. Ve školním roce 2017/2018 bude výuka předmětu tělesná výchova probíhat v kulturním domě obce Suchohrdly. V říjnu 2018 začnou práce na budování zcela nové tělocvičny, která bude stát bezprostředně vedle budovy školy a bude s ní propojena. Nová tělocvična bude uvedena do provozu k 1. 9. 2018. Dojde k přesunutí hlavního vchodu přičemž zanikne současný vstup do budovy a vytvoří se tak další prostor pro vybudování šaten. 
 
  • Přírodovědná výuková zahrada je součástí areálu školy. Součástí této zahrady je výukový altán s posezenm pro 20 žáků, stavební prvky určené pro demonstrační výuku, jako je hmyzí domeček, budky pro ptáky, meteostanice, sluneční hodiny, vodní mlýnek, pařezy s letokruhy a přírodní posezení. Dále vyvýšené záhony pro praktickou výuku sázení  a pěstování rostlin s možností náhledu na růst rostlin pod zemí. V celém areálu jsou vysázeny keře a ovocné stromy, byliny a užitkové rostliny. Pro zábavu a mimoškolní výuku jsou zde umístněny sportovní prvky, ohniště, atrium s podiem, týpí a tunel z vrbového proutí, vodní příkop s rybičkami.