Venkovní i vnitřní přírodopisné učebny ZŠ Suchohrdly

03.10.2014 09:54

ROP JV

Registrační číslo projektu: CZ.1.11/3.3.00/36.01569

Název projektu:

"Venkovní i vnitřní přírodopisné učebny ZŠ Suchohrdly"

Žadatel: Obec Suchohrdly


 

Školní budovy čekají výrazné změny.

 

„Škola mých snů", „Venkovní přírodovědná učebna Suchohrdly"

 

Každý z těchto titulů nese názvy projektů, které podala obec Suchohrdly, Kuchařovice a základní škola. Úspěšnost podání byla stoprocentní.

A co jednotlivé projekty obsahují: Škola mých snů je projekt zaměřený na kompletní rekonstrukci a modernizaci sociálního zařízení v budově školy v Suchohrdlech.

Projekt„Venkovní přírodovědná zahrada" je soustředěn na environmentální výchovu, která bude realizována přímo v přírodovědné venkovní zahradě. Pedagogové již nyní zpracovávají výukové programy, které budou sloužit nejen žákům naší základní školy,ale i okolním znojemským školám. Výuka se tak může z lavic přesunout přímo do přírody a tak využít všech prvků, které příroda skýtá. Projekt s pracovním názvem „Sluneční zahrada" bude obsahovat jarní, letní, podzimní a zimní terasy, vyvýšené záhony s bylinkami, zeleninou a trvalkami, suchou zídku a sluneční hodiny. Ze stavebních prvků má největší význam dřevěný altán se zelenou střechou, ale i mnoho dalších jako je např. divadelní amfiteátr, dřevěné pódium, ohniště a venkovní tělocvična.  Výuku obohatí pumpa s dřevěným korytem a koloběhem vody, větrná korouhvička, motýlí a hmyzí domeček, krmítko pro ptáky a králikárna.

Projekt zároveň počítá i s modernizací tříd, které se promění na odborné učebny zaměřené na výpočetní techniku a přírodovědu. Třídním kolektivům z jiných škol bude nabídnuta posluchárna, přípravna a pracovna pro jejich projekty. Již nyní jsou uzavřeny dohody o spolupráci s jinými školami, které budou v rámci výuky naše učebny využívat k edukačním programům zaměřené na přírodovědu a projektové vyučování. Oba projekty jsou velice náročné na realizaci. Přejme si, aby se vše stihlo do prvního září tohoto roku a noví prvňáčci mohli začít s výukou 21. století.

Situace_návrhu_vybavení_Suchohrdly_1NP.pdf (469883)

Situace_návrhu_vybavení_Suchohrdly_2NP.pdf (470196)

Situace_návrhu_vybavení_Kuchařovice.pdf (412609)

Situace_návrhu_zahrada.pdf (2863021)