Týden s Josefem Ladou aneb putování nejen s Mikešem

15.01.2018 18:59

Po celý minulý týden se žáci druhé třídy seznamovali s životem, spisovatelskou a ilustrátorskou tvorbou Josefa Lady. Všechny činnosti, které projekt doprovázely, byly propojeny s probíraným učivem českého jazyka, matematiky, prvouky a výtvarné výchovy. Denně byly děti motivovány jednou z knížek, kterých se nám na výstavce sešlo opravdu spousty. Děti počítaly s Mikešem, luštily křížovky, skládaly rozstříhanou bajku a přepisovaly říkadla. To vše je stálo velké úsilí. Nezapomněli jsme ani na skupinové soutěže, např. v on-line pexesu a puzzlích, za které získávaly zlaťáky.

Děti moc chválím za jejich přístup k práci, nadšení a aktivitu, kterou do celého týdne vložily, a také za jejich tvorbu plakátu.Děkuji rodičům, kteří nám zapůjčili díla Josefa Lady na naši výstavku. Sešlo se jich opravdu hodně!!! Fotografie naleznete ve fotogalerii druhé třídy.