Lyžařský výcvikový kurz (Ostružná – Branná, 6. – 11.1.2019)

03.02.2019 18:34

Žáci 3., 4. a 5. třídy naší školy se vydali v termínu 6. – 11.1.2019 na lyžařský kurz do Jeseníků. Ubytování bylo zajištěno v Ostružné v nově zrekonstruovaném a příjemném penzionu pana Gepperta. Lyžařský výcvik probíhal ve skiareálu Branná, který disponuje sedačkovou lanovou dráhou a kvalitně upravenými, širokými sjezdovkami. Na lyžování do Branné jsme každý den dojížděli autobusem. Sněhové podmínky byly ideální, každý den nám připadlo několik centimetrů nového sněhu. Lyžování jsme si moc užili a bylo opravdu velmi intenzivní. Každý den jsme na svahu strávili přibližně 5 hodin. U všech lyžařů došlo ke zlepšení jejich dovedností a ti, kteří stáli na lyžích poprvé, ukázali dostatek pohybového nadání a lyžovat se naučili v krátké době. Získané dovednosti pak všichni uplatnili při závodech ve slalomu. Odpolední a večerní čas byl vyplněn společným programem, ve kterém jsme si zazpívali, zahráli společné hry, ale také se něco dozvěděli na přednáškách o lyžování nebo první pomoci. Celkově lze tento kurz hodnotit velmi pozitivně. Nedošlo k žádnému zranění, skvěle jsme si zalyžovali a kolektiv dětí byl bezvadný. Děkuji všem rodičům, kteří neváhali poslat své děti na tuto akci. Věřím, že si ji děti pořádně užily. Děkuji také zastupitelstvu obce Suchohrdly, které tento kurz již podruhé finančně podpořilo. Už teď se s dětmi těšíme na další lyžařskou akci!

Jiří Voborný, vedoucí kurzu

fotogalerie