O nás

Základní škola a Mateřská škola Suchohrdly, příspěvková organizace, se skládá ze tří pracovišť - Základní a Mateřské školy v Suchohrdlech a Základní školy v Kuchařovicích. Hlavní budova školy se nachází v malebné jihomoravské obci Suchohrdly u Znojma, zde sídlí i ředitelství školy.Najdete ji na okraji obce ve Školní ulici v Suchohrdlech. Mateřskou školu zase na opačném konci, na křižovatce ulic Znojemská a Kuchařovická.

• Budova školy v Suchohrdlech stojí v blízkosti lesíka a nedaleko Dobšického potoka. Tato oblast je pro nás příležitostí k častým vycházkám, pozorování přírody a k zimním radovánkám. Při vstupu do školy na vás dýchne příjemná atmosféra a pohoda.Ve škole v Suchohrdlech máme 3 třídy, školní družinu, tělocvičnu, moderně vybavenou počítačovou učebnu, sociální zázemí, ředitelnu, sborovnu a kabinet na školní pomůcky. Interiér školy je po rozsáhlé rekonstrukci. Každá kmenová třída je vybavena nejmodernějším školním nábytkem, doplněna tzv. výukovými hnízdy, novými školními a interaktivními tabulemi. Celá škola je připojena k internetu.
  • Přírodovědná výuková zahrada je součástí erálu školy.Součástí této zahrady je výukový altán s posezenm pro 20 žáků, stavební prvky určené pro demonstrační výuku, jako je hmyzí domeček, budky pro ptáky, meteostanice, sluneční hodiny, vodní mlýnek, pařezy s letokruhy a přírodní posezení. Dále vyvýšené záhony pro praktickou výuku sázení  a pěstování rostlin s možností náhledu na růst rostlin pod zemí. V celém areálu jsou vysázeny keře a ovocné stromy, byliny a užitkové rostliny. Pro zábavu a mimoškolní výuku jsou zde umístněny sportovní prvky, ohniště, atrium s podiem, týpí a tunel z vrbového proutí, vodní příkop s rybičkami.

• Druhá budova školy v Kuchařovicích je dva kilometry vzdálená od Suchohrdel. Najdete ji na ulici 8. května č. 39, uprostřed obce, blízko místní kaple a nedaleko obecního úřadu a nově postaveného váceúčelového zařízení. Jsou zde 3 kmenové třídy vybavené nejmodernějším školním nábytekem, včetně výukových počítačových hnízd, dále školní družina, tělocvična a sborovna. Celá budova je připojena k internetu.Součástí je i školní zahrada kde mají žáci k dispozici venkovní posezení určené pro jednu třídu, pískoviště pro žáky školní družiny a travnatou plochu pro hry. Žáci využívají i venkovní sportovní hřiště, které je kousek od školy. Pro výuku tělesné výchovy a kolektivní sportovní aktivity je využíváno i nově zbudované víceúčelové zařízení obce Kuchařovice, které je umístněno 50 metrů od školy.

• Mateřská škola prošla v roce 2009 kompletní rekonstrukcí a modernizací učeben, školní kuchyně a jídelny. Celá budova je obklopena školní zahradou s hracími prvky pro děti.Kapacita mateřské školy je pro 50 dětí. Jsou zde dvě kmenové třídy a jedna učebna sloužící pro odpolední odpočinek dětí, v této místnosti je i interaktivní tabule, která je využívána pro výuku.Program mateřské školy je zaměřen na lidové tradice. Dále zde v rámci dopolední činnosti probíhá výuka německého jazyka pod vedením pedagoga ze základní školy.